"Loading..."
Горн встановлено на садибі із с. Велика Павлівка, що репрезентує господарський комплекс селянина-хлібороба, який займається допоміжним промислом – гончарством.
Реконструкцію горна здійснив запрошений гончар на прізвище Сулим у 70-ті рр. ХХ ст.. Майстер виготовив авторську копію свого гончарського горна, що знаходиться у селі Опішня – відомому гончарському осередку Полтавщини. Після встановлення ексонату в музеї майстер експериментально випалив гончарні вироби, що стали сувенірами для гостей на відкритті першої черги музею в 1976 р.
Основою гончарного горну є яма («пригребиця»), стінки якої закріплені горизонтальними дубовими обаполами по стовпах. На дні ями встановлена лаштована з вогнетривкої цегли підземна піч, від якої відгалужуються два канали, що підведені під дно («черінь») циліндричного мурованого об’єму (власне горну). В дні горну зроблені отвори («колосники»), через які проникає вогонь і розпалене повітря й таким чином здійснюється випалювання гончарних виробів.
В серпні-вересні 2020 року відділом ремонту архітектурних об'єктів музею було проведено реставраційні ремонтні роботи даного гончарного горну.