"Loading..."

Історія нашого музею

Національний музей народної архітектури та побуту України – архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня. Музей просто неба, заснований 6 лютого 1969 року, розкинувся на південній околиці Києва – історичній землі, що колись належала Києво-Печерській лаврі. Своїх перших відвідувачів прийняв у 1976 році.

Сьогодні на території скансену встановлено близько 300 пам'яток народного будівництва XVI-XX ст. Традиційні житлові і господарські комплекси включають в себе хати, комори, криниці та інші атрибути давнього українського села. Найстарішим архітектурним експонатом є хата із с. Самари Волинської області (1587р).

Фонди музею нараховують близько 100 тис. найрізноманітніших експонатів: народний одяг, тканину, меблі, знаряддя праці, вироби гончарів, бондарів, теслів, столярів, ковалів, народний живопис та розпис, музичні інструменти, дитячу іграшку тощо.

Скансен постійно дбає про відродження та розвиток народних ремесел, сприяє відновленню давніх традицій. З 1978 року тут відбуваються сезонні етнографічні ярмарки, куди приїжджають народні майстри з усіх куточків України, щоб поділитися досвідом, зустріти нових друзів, навчити давнім ремеслам відвідувачів.

Музей активно займається розвитком духовної культури українців. Традиційним стало проведення народних свят: від Різдва та Колодія, до Андрія і зустрічі зі Святим Миколаєм. Кожний захід не проходить без цікавих обрядодії та звичаїв. У сільській управі діє «Творча майстерня», де будь-хто зможе навчитися виготовляти вироби народного мистецтва: від витинанки до ложки.

Прогулятися стежками музею кожен відвідувач може самостійно, або ж у супроводі кваліфікованого екскурсовода. На території також розташовані сувенірні крамниці та харчові заклади.

Щорічно київський скансен вітає відвідувачів не лише з України, а й з різноманітних куточків світу. Станьте одним із них!

ГОСТИННО ЗАПРОШУЄМО ДО УКРАЇНСЬКОГО МУЗЕЮ ПРОСТО НЕБА!