"Loading..."

Під знаком Берегині

Запрошуємо Вас на виставку - «Під знаком Берегині. Від традиції до бренду» 3 серпня о 17:00 в Національному музеї Тараса Шевченка (бульвар Т. Шевченка, 12) відбудеться відкриття виставки “Під знаком Берегині. Від традиції до бренду” з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. У виставкових залах буде представлено традиційний жіночий одяг з усіх історико- етнографічних регіонів України, а також розмаїття його творчого переосмислення сучасними дизайнерами.

Попри те, що в кожному етнорегіоні одяг мав свої особливості, об'єднуючим началом була традиція декорувати вбрання вишивкою, яка, окрім суто естетичної, несла у собі оберегову функцію. Вишивка - це була їхня молитва, таємна розмова з вищими силами, зашифроване в орнаменті прохання про заступництво і милосердя. Ця своєрідна молитва єднає покоління, несе відчуття причетності. Саме тому жінка в Україні - це Берегиня - родини, роду і народу. На виставці через семантику і атрибутику костюму - на кожний день, святкового та весільного - буде представлена галерея жіночих образів - юної дівчини, матері, господині. Зоровий ряд експозиції буде доповнений речами побуту (дерево, кераміка, тканина), які відображають світ дитинства, юності і зрілості української жінки.

За підтримки Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності», який популяризує сучасних українських дизайнерів та українські бренди з метою просування витворів національної якості на національному і світовому ринку, на виставці будуть представлені колекції дизайнерів, які вже є успішними на світовому ринку: Telizhenko, Reny M, Yuliya Magdych, My Sleeping Gypsy та інші, а також колекція талановитих дизайнерів початківців, учениць Одеського професійного ліцею технології та дизайну.
 
Пориньте у світ автентики, яка стала втіленням самоідентичності в сучасності.

Коментарів: 0
Залиште свій коментар